Předpověď počasí

Ministerstvo životního prostředí a Státní fond životního prostředí ČR ve spolupráci s Ministerstvem práce a sociálních věcí připravily program Nová zelená úsporám Light, který nabídne okamžitou finanční podporu pro seniory a domácnosti s nižšími příjmy na rychlé a jednoduché zateplení domů. Peníze dostanou předem a k elektronické žádosti nebude potřeba žádné složité papírování.

Podrobnosti o programu Nová zelená úsporám Light lze získat na internetové stránce Ministerstva životního prostředí https://www.mzp.cz/cz/news_20221114-MZP-spousti-Novou-zelenou-usporam-Light-Nejzranitelnejsim-domacnostem-pomuze-snizit-ucty-za-energie. Nová zelená úsporám Light nabídne finanční pomoc na snadno realizovatelné úpravy a částečné renovace rodinných domů až do výše 150 tisíc korun. Zateplení fasády, střechy, stropů, podlah i výměna oken a vchodových dveří přinesou okamžité snížení spotřeby energií na vytápění. Podpořena budou opatření realizovaná od 12. září loňského roku.
„Občany bychom chtěli informovat, že jim můžeme být nápomocni v rámci úřadu s vyřízením e-identity k přihlášení pro elektronické podání žádosti,“ uvedla starostka Tečovic Stanislava Zívalíková.

(vc)

Databáze firem Evropské databanky